Podpis sporazuma med Univerzo v Mariboru in Mestno občino Ptuj
Mestna občina Ptuj in Univerza v Mariboru sta danes podpisali sporazum o sodelovanju na področju trajnostnega in družbeno odgovornega razvoja.
Listino sta slavnostno podpisala Miran Senčar in red. prof. dr. Igor Tičar, rektor Univerze v Mariboru.
Izboljšanje razmer v gospodarstvu Podravja zahteva instrumente za privabljanje novih podjetij, spodbujanje nastajanja novih podjetij (tudi socialnih podjetij) in njihovo rast. Visoka pričakovanja glede rasti je treba spodbujati, vendar postaviti v realne okvire, zlasti z realnimi ocenami trga ter povečevanjem znanja za vodenje in upravljanje podjetij. Obenem je treba zagotoviti tudi kompletno poslovno podporno infrastrukturo, ki bo spodbujala rast podjetij, temelječo na znanju, inovacijah in visoki dodani vrednosti.
- Neposredne domače in tuje investicije
- Spodbujanje nastajanja novih podjetij
- Izboljšanje poslovanja in konkurenčnosti gospodarskih družb ter spodbujanje naložbene dejavnosti v podjetjih
- Izboljšanje inovacijskega potenciala gospodarskih subjektov
Mestna občina Ptuj se kot partnerica in članica konzorcija INOVATIVNE ODPRTE TEHNOLOGIJE povezuje v partnerstvo z Univerzo v Mariboru, s čimer želi aktivno sodelovati in prispevati k doseganju glavnega cilja tako oblikovanega regijskega partnerstva – ustvariti simbiozno povezavo med univerzo oz. raziskovalnimi organizacijami, gospodarstvom, podpornimi oz. razvojnimi organizacijami in lokalnimi skupnostmi skozi odprte inovacije in tehnologije. S podpisom sporazuma o sodelovanju med Mestno občino Ptuj in Univerzo v Mariboru želimo ustvariti okolje, ki bo z razvojem, ustvarjanjem in prenašanjem ključnih znanj iz univerze v lokalno skupnost pripomoglo h kakovostnemu, uravnoteženemu, gospodarskemu, trajnostnemu in družbeno odgovornemu razvoju občine.
Projekt INOVATIVNE ODPRTE TEHNOLOGIJE ter konzorcij za izvedbo oblikovanih vsebin, v katerega se aktivno vključujejo partnerji iz javnega, zasebnega in civilnega sektorja, pomeni okvir, povezuje ključne deležnike za razvojni preboj regije, ki sledijo enotnemu programu in ciljem:
- povečanje števila visokotehnoloških podjetij in povečanje konkurenčnosti malih in srednje velikih podjetij v regiji na osnovi razvoja in trženja novih inovativnih produktov, procesov, poslovnih modelov itd.,
- ustvariti nova delovna mesta z visoko dodano vrednostjo v regiji in s tem ustaviti beg možganov ter tako omogočiti dolgoročen razvoj regije, pri čemer bo omogočen pretok vrhunskega znanstvenega znanja iz univerzitetnega okolja v celotno regijo in s tem pospešeno prestrukturiranje razvojnih potencialov regije v naslednjih letih.