Vloga za izdajo dovoljenja za občasno ali začasno čezmerno obremenitev okolja s hrupom
Oddaj vlogo
(brez e-identifikacije je možno vlogo le elektronsko izpolniti, oddati pa jo potrebno fizično podpisano)
Opis postopka
Za prijavo javne prireditve, na kateri se bodo uporabljale zvočne naprave in se bo dogajala na prostem, ali bo na drugačen način prekomerno obremenjevala okolje s hrupom, organizator potrebuje dovoljenje za čezmerno obremenitev okolja s hrupom. Organizator javne prireditve, na kateri se bodo uporabljale zvočne naprave in bodo presegale mejne ravni določene z Uredbo o mejnih vrednosti kazalcev hrupa v okolju, poda pisno vlogo za izdajo dovoljenja za začasno čezmerno obremenitev okolja s hrupom v skladu z drugim odstavkom 94. člena Zakona o varstvu okolja.
Vloga se nanaša na uporabo zvočnih naprav na shodu ali prireditvi, ki poteka oziroma se izvaja na prostem, v odprtem prostoru stavbe ali na odprti ali nepokriti površini objekta oziroma stavbe. Kadar gre za shod ali prireditev v objektu za športne ali druge javne prireditve, za katerega je bilo v skladu s predpisi s področja varstva okolja, ki urejajo hrup v okolju, izdano okoljevarstveno dovoljenje za obratovanje, vloge ni potrebno oddati.
Odobrena vloga vam služi kot priloga k:
- prošnji za dovoljenje izvedbe javne prireditve oziroma javnega shoda (dovoljenje za prireditev vam izda Upravna enota, več na naslednji povezavi);
- prijavi prireditve (v primeru manjših dogodkov ni potrebno iskati dovoljenja na Upravni enoti, pač pa se zgolj pravočasno obvesti Policijsko postajo, več na naslednji povezavi).
Priloge
- Poročilo o emisiji hrupa v okolje
- Dokumentacija o nazivni električni moči in številu zvočnih naprav ter načrt prireditvenega prostora in njegove neposredne okolice v merilu 1:1000
Pristojni, dodatne informacije
Vlogo odda organizator prireditve, za odločanje o vlogi pa je pristojna Občinska uprava občine.
Pravna podlaga za izvedbo postopka
Način uporabe zvočnih naprav ureja Uredba o načinu uporabe zvočnih naprav, ki na shodih in prireditvah povzročajo hrup. V skladu s 6. členom te Uredbe je potrebno v vlogi navesti naslednje podatke: odgovorno osebo organizatorja prireditve, kraj prireditve, čas poteka prireditve, čas začetka in konca uporabe zvočnih naprav, vrsto in število zvočnih naprav, število zvočnikov posamezne zvočne naprave in mesto namestitve zvočnih naprav. 6. člen Uredbe tudi določa, da je potrebno vlogi priložiti poročilo o emisiji hrupa v okolje, ki ga mora zagotoviti organizator prireditve. V primeru, da so izpolnjeni pogoji iz 8. člena Uredbe in priloge 2, upravni organ lahko izda dovoljenje brez poročila o emisiji hrupa, vendar pa mora organizator dostaviti načrt prireditvenega prostora in njegove neposredne okolice v merilu 1:1000 in dokumentacijo o nazivni električni moči in številu zvočnih naprav.
Zvočne naprave pa se lahko uporabljajo na prireditvi brez pridobitve dovoljenja, če je njihova uporaba skladna z 12. členom Uredbe. V tem primeru je potrebno uporabo zvočnih naprav prijaviti lokalni skupnosti.
Pravna podlaga:
Stroški v postopku
Po tarifni številki 1 in 3 Zakona o upravnih taksah znaša upravna taksa 22,60 EUR.
- Word ali pdf vloga: 22,60 EUR
- Spletna oddaja z e-identifikacijo : 18,10 EUR
- Spletna oddaja brez e-identifikacije: 22,60 EUR
- Ob oddaji vloge na sedežu občine z gotovino in s plačilnimi karticami.
- Ob oddaji vloge s plačilnimi karticami, preko spletne banke nlb klik, Preko spletne banke Bank@net, z valú moneto, preko hal mbills, s položnico (upn nalog).
- Ob dostavi fizične vloge (po elektronski pošti ali natisnjeno po pošti), s položnico (upn nalog).
- Naziv prejemnika: Mestna občina Ptuj, Mestni trg 1, 2250 Ptuj
- Namen: »Plačilo upravne takse«
- Koda namena: »GOVT«
Znesek | TRR | Referenca / sklic |
---|---|---|
22,60 EUR | SI56 0110 0496 0309 112 | SI11 75965-7111002 |
Skupaj: 22,60 EUR |